x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
טיולי ג'יפים אדם סלע חוויה אתגרית
יצירת קשר
חיפוש באתר

ציוד לטיול ג'יפים / מה לקחת לטיול ג'יפים

תאריך: 02/12/2010 16:06

טיולי ג'יפים: אז מה לוקחים איתנו היום...?

כל חובב טיולי ג'יפים מתחיל יכול להעיד שאחד הדברים החשובים ביותר לפני היציאה לשטח היא ההכנה המתאימה של הציוד אותו נעמיס על הג'יפ. הרי בעוד זמן מה הג'יפ על נוסעיו עומד להיות הרחק מכל מקומות ישוב שבהם סיוע או אספקה, ולפיכך בחירת הציוד הראוי להכלל בג'יפ חשובה מאין כמוה. חשיבות הציוד בטיולי ג'יפים אם כן ידועה לכל נהג, מתחיל כמנוסה. הבעיה מתחילה בעת בחירת הציוד – נהגי ג'יפים רבים נוטים למלא את חלל הג'יפ בשלל פריטי ציוד אשר ישבו בו כאבן שאין לה הופכין, יתפסו את מקומו של הציוד הנחוץ יותר ואפילו יביאו לצריכת דלק מוגברת של הג'יפ עקב משקלם. אם כן, אלו פריטי ציוד מן הראוי לקחת לטיול ג'יפים ואלו ניתן להשאיר במחסן? השורות הבאות ינסו לענות על השאלות הללו.

 

 

ציוד מיותר בטיולי ג'יפים – הגיע הזמן לרוקן את הבגאז'

מן הראוי להתחיל את הסקירה בציוד המיותר שחובבי ג'יפים נוטים לקחת עימם כאשר הם יורדים לשטח. קשה להצביע בדיוק על פריטים שכאלו, מאחר ולכל בעל ג'יפ קיימים ההרגלים שלו. אולם כעקרון, פריט ציוד שאיננו מקושר ישירות לבטיחות הנוסעים, נוחותם הבסיסית ותקינות הג'יפ, או כזה שקיים תכנון להשתמש בו בקרוב – הינו מיותר. כן זה נכון, ציוד לטיולי ג'יפים הוא מאותם המקרים בהם כל המוסיף גורע, ויש להערך בהתאם. לפיכך, אם אינכם מתכננים לעשות פיקניק בהפסקה ניתן להוציא מהמושב האחורי את השולחן, הצידנית והשמיכות. אותו הכלל תקף גם לגבי שקיות הבגדים הארוכים שהוכנסו לג'יפ בשנה שעברה "למקרה שיהיה קר", לערסל, ואפילו לארגז המלא חלקי חילוף שונים ומשונים - הרי עם כל הכבוד לחוויית ההתעסקות בג'יפ, רוב נהגי הג'יפים, אפילו המנוסים שבהם, עדיין פונים למוסך בעת הצורך ולא מחליפים אותם בעצמם. במילים אחרות, אם אנכם מנוסים בתיקונים והחלפות חלקים בג'יפ אל תעשו זאת בשטח, והוציאו את ארגז החלפים.

 

 

ציוד נחוץ לטיולי ג'יפים: בטיחות, חילוץ, נוחות בסיסית

כפי שצויין לעיל, הציוד שכן יש להשאיר בג'יפ הוא כל פריט ציוד המקושר לבטיחות הנוסעים, נוחותם הבסיסית ותקינות הג'יפ. לפיכך, בראש וראשונה יש לדאוג שיהיו מספיק מי שתיה בג'יפ - 2-3 ליטר מים לאדם ליום, ואפילו יותר. מומלץ להביא מזון המספיק למספר הארוחות הצפויות ואולי קצת יותר, אך אין צורך להביא כמויות גדולות מדי של מזון. בנוסף לכך, ערכת עזרה ראשונה אף היא חשובה מאין כמוה בעת טיול ג'יפים, כמו גם מפה ו/או מכשיר ג'י.פי.אס. ציוד חילוץ בסיסי אף הוא חשוב במיוחד, ולכן מומלץ לשים בג'יפ כבלים ורצועות גרירה, שאקלים, פטיש, כבלי התנעה, ועוד. ארגז כלי עבודה ובו מברגים, ברגים, אזיקונים וציוד נוסף אף הוא ידוע כפריט ציוד בו נעשה שימוש רב בעת טיולי ג'יפים. כמובן שחובה להביא גם גלגל חלופי, ובמידה וניחנתם בידע הדרוש לביצוע תיקונים קטנים בג'יפ גם מספר חלקי חילוף קטנים כנורות או נתיכים עשויים להיות מועילים.

 

 

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
רכישת ג'יפים יד שניה - מי אמר שג'יפ צריך להיות חדש? למעשה, כשחושבים על כל הבוץ והאבק שמכסים ג'יפים כאשר הם חוזרים מהשטח רכישת ג'יפ נקי היא כמעט מיותרת...
חמישה דברים שאסור לשכוח כשיוצאים לשטח - נהיגת שטח היא נהיגה ששונה באופייה מנהיגה על כביש סלול רגיל, לכן ישנם דברים שחשוב לבצע בטרם יוצאים לנהיגת שטח. כך גם הסכנות איתן מתמודדים הנהגים שנוהגים בשטח שונות מאשר הסכנות והבעיות שבהן ניתן להיתקל בכביש.
אמנות בפני עצמה: חילוץ ג'יפים תקועים בשטח - חילוץ ג'יפ שנתקע בשטח כבר מזמן הפך להיות אמנות בפני עצמה, וחומר גלם לאין ספור סיפורי גבורה שמספרים חובבי ג'יפים האחד לשני
טיולי ג'יפים במדבר יהודה - מה שמה שתרצו לדעת על טיולי ג'יפים במדבר יהודה נמצא כאן !
הג'יפים של פעם - אכן, ג'יפ מודל 2011 הוא ללא ספק פאר היצירה של תעשיית הרכב המודרנית. אולם, אף על פי כן חשוב לזכור, כי ג'יפים הם כלי רכב אשר נוצרו בראש ובראשונה עבור נהיגת שטח. וכשמדובר על נהיגה כזו, אין אף חובב ג'יפים בעולם שלא יודה בכך שאין כמו ג'יפים ישנים...
טיול טרקטורונים - בין אם אתם מחפשים בילוי זוגי יוצא דופן ולא שגרתי, או יום כיף לכל המשפחה בו הילדים יכולים להכיר חוויה חדשה, יום גיבוש, או מסיבת רווקים, טיול טרקטורונים באחד מחלקי הארץ יכול להיות חוויה מיוחדת - מעין שינוי מרענן לפיקניק שבת המסורתי או עוד יום על חוף הים. טיול טרקטורונים הוא חוויה שמערבת את כל החושים - הטבע שמסביבכם והאדרנלין שגועש בדם מתערבבים לכדי תמהיל מושלם.
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור