x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
טיולי ג'יפים אדם סלע חוויה אתגרית
יצירת קשר
חיפוש באתר

חמישה דברים שאסור לשכוח כשיוצאים לשטח

תאריך: 13/01/2011 13:51

נהיגת שטח היא נהיגה ששונה באופייה מנהיגה על כביש סלול רגיל, לכן ישנם דברים שחשוב לבצע בטרם יוצאים לנהיגת שטח. כך גם הסכנות איתן מתמודדים הנהגים שנוהגים בשטח שונות מאשר הסכנות והבעיות שבהן ניתן להיתקל בכביש. אולם גם כאשר נוהגים בשטח וגם כאשר נוהגים בכביש הדבר החשוב ביותר הוא להיות זהירים ולשמור על הבטיחות של הנהג ושאר הנוסעים ברכב השטח.

שמרו על נהיגה בטוחה

לפני היציאה לשטח מומלץ לקחת את הרכב לביקורת במוסך על מנת לוודא את התקינות של הצמיגים, הבלמים ועוד. חשוב מאד להודיע לאנשים שמסביבכם לאן אתם מתכננים לטייל וזאת בשביל שבמידה ומתרחש אסון ידעו היכן למצוא אתכם. לא פחות חשוב להצטייד במלאי מספק של מזון ושתייה וכן במפה של השטח שבו אתם מתכננים לטייל. אם אתם מתכננים טיול באזור שקרוב לגבול או לשטחי אש של הצבא בדקו אם יש צורך בתיאום המסלול עם גורמי ביטחון. ניתן להצטייד גם בתיק קטן של עזרה ראשונה על כל מקרה.

חגורות בטיחות

לפני שאתם יוצאים לשטח ודאו שאתם ושאר הנוסעים ברכב חוגרים חגורת בטיחות. באותו אופן אם ברכב נוסעים גם ילדים או תינוקות חובה להושיב אותם במושבי הבטיחות המתאימים. נסיעה ללא חגורת בטיחות היא אחד הגורמים ללא מעט ממקרי האסונות הטרגיים הקשורים לנהיגת שטח.

ודאו שיש לחץ אוויר מתאים בגלגלים

לפני הירידה לשטח חשוב מאוד להוריד את לחץ האוויר מהגלגלים על מנת להגדיל את המגע בין הצמיג ופני הקרקע. בדרך כלל בצמיגים גדולים יש יותר אפשרות להוריד את לחץ האוויר על מנת שיהיה נמוך מספיק. אומנם חשוב להדגיש שלא לשכוח להחזיר אוויר לגלגלים כאשר חוזרים לכביש הסלול. הסיבה לכך היא כי לחץ האוויר הנמוך תורם לבלאי של הצמיגים וכן פוגע בהתנהגות של הרכב על הכביש וביציבות שלו . 

אל תשכחו לקחת כרית חילוץ מתנפחת

לפני שיוצאים לנהיגה בשטח של חול או בוץ חשוב לוודא שיש איתכם כרית חילוץ מתנפחת למקרה שבו אתם נתקעים. הכרית מיועדת לשימוש במצבים בהם הרכב שוקע בבוץ או בחול. היא יעילה במיוחד במצבים שבהם לא ניתן להזיז את הרכב באמצעות הורדה של לחץ האוויר בגלגלים. בעניין נהיגה בחולות חשוב לזכור שהחוק בישראל אוסר לנהוג בחוף הים עד למאה מטר מקו החוף. הענישה במקרה שכזה עשויה לכלול שלילה של הרישיון למשך שלושים יום וקנס שגובהו יכול להיות עד 49,800 שקלים.

הנעה כפולה

הנעה כפולה מבטיחה את האחיזה הטובה ביותר בשטח בשטחים שאינם סלולים. מטרת ההנעה הכפולה היא לאפשר לרכב השטח לנוע גם במצבים בהם אין לכל גלגלי הרכב אחיזה בדרך. לכן חשוב לפני שיורדים לשטח להעביר את הרכב למצב של הנעה כפולה.

 

 

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
אמנות בפני עצמה: חילוץ ג'יפים תקועים בשטח - חילוץ ג'יפ שנתקע בשטח כבר מזמן הפך להיות אמנות בפני עצמה, וחומר גלם לאין ספור סיפורי גבורה שמספרים חובבי ג'יפים האחד לשני
טיול ג'יפים עם ילדים - טיול ג'יפים מספק חוויה מאתגרת ומהנה לכל הגילאים. עם זאת, כשמצרפים לטיול ילדים חשוב לקחת בחשבון את מבטם המיוחד על העולם, התאמת המסלול ליכולותיהם הגופניות, מזון עמיד ומזין ואמצעי עזרה ראשונה.
מדברים על השטח - כיצד מצליחים חובבי הג'יפים לדבר שעות כה רבות על טיולים, ג'יפים ומה שבניהם? ובכן, התשובה לשאלה זו טמונה במשהו קסום שעד שאדם לא חווה על בשרו הוא לא יוכל להעריך כראוי. הכוונה היא לאחוות הג'יפאים כמובן...
טיול אופנועי שטח בגליל התחתון - על מנת ליהנות משינוי אוירה מרענן, אין צורך לחדש את הדרכון ולארוז מזוודה. הטבע מציע שכיות חמדה מצודדות גם קרוב לבית- מסע שכרוך בהרבה פחות מאמץ ומוכיח שלפעמים, בעבור פחות ניתן לקבל הרבה יותר. הגליל התחתון מהווה דוגמא לאחת משכיות חמדה אלו. אם יש לכם רשיון לאופנוע, אופנוע שטח ראוי לשמו, וקסדות לאופנועים המותאמות לרכיבה ממושכת, יש לכם כל מה שנחוץ ליום שבת אידיאלי.
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור