x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
טיולי ג'יפים אדם סלע חוויה אתגרית
יצירת קשר
חיפוש באתר

מדברים על השטח

תאריך: 20/03/2011 16:59

נכון, טיולי ג'יפים זה כיף... אבל כמה כבר אפשר לדבר על זה?

אנשים רבים עשויים להביע פליאה כיצד מצליח תחום כמו טיולי שטח וג'יפים להפוך אנשים כה רבים לחובבים כה נלהבים שלו. אכן, אין ספק שטיולי ג'יפים הם חווייה מהנה במיוחד – הנסיעה בג'יפ מהנה מאוד, היא מביאה את המטיילים לאזורים שלא יוכלו להגיע אליהם בכל דרך אחרת ומסייעת לגלות שבילים ופינות חמד נסתרות. אך למרות זאת, כיצד מצליחים חובבי הג'יפים לדבר שעות כה רבות על טיולים, ג'יפים ומה שבניהם? ובכן, התשובה לשאלה זו טמונה במשהו קסום שעד שאדם לא חווה על בשרו הוא לא יוכל להעריך כראוי. הכוונה היא לאחוות הג'יפאים כמובן...

 

אחוות הג'יפאים  - מסגרת חברתית מיוחדת במינה

הבא ננסה לחשוב על אחדות מתקופות שרובנו זוכרים לטובה, ולראות מה המכנה המשותף בניהן. אנשים רבים זוכרים את שנות בית הספר כתקופה חיובית במיוחד, וכך גם את שנות השירות הצבאי, הלימודים באקדמיה, שליחויות בחו"ל, ואפילו תקופות מסוימות במקומות העבודה. המכנה המשותף הגדול ביותר לכל התקופות והמסגרות הללו הוא האלמנט החברתי הבולט בהן – בכל תקופה שכזו אנו מוקפים בבני גילנו, ואנו מבלים שעות רבות בהתרועעות ושיחות על נושאים שונים. התופעה הידועה בתור אחוות הג'יפאים היא למעשה עוד מסגרת חברתית בה אנשים מבלים האחד עם השני, ומסוגלים לדבר על נושא אהוב עליהם. אך למרות נקודות הדמיון, אחוות הג'יפאים היא מסגרת חברתית מיוחדת במינה...

 

טיולי ג'יפים – מדברים על השטח, מדברים על החיים

הקרבה והאחווה הנוצרת בין חובבי ג'יפים מתאפיינת אמנם בשיחות רבות אודות טיולים ונושאים טכניים שונים, אולם חשוב להבין כי אין זו אלא מעטפת חיצונית של טווח רחב של רגשות וקרבה הנוצרים בין חברים-להגה. אכן, בין חברי אחוות הג'יפאים שוררים רגשות קרבה וחברות עזים, אשר בתוך זמן קצר אינם מתמקדים רק בנושאים הקשורים לג'יפים. על מנת להבין את טיב הקשר מן הראוי להבין קצת כיצד נוצרת אחווה שכזו מלכתחילה. לרוב מתארגנת קבוצה של מספר חובבי ג'יפים למספר טיולים. במהלך טיולים אלו מבלים המשתתפים שעות רבות של נסיעה בתוך הג'יפ, ואגב כך מפתחים שיחות אודות נושאים שונים. בטיולים עצמם נדרשים המשתתפים לעזור האחד לשני ללא הרף, בין אם בחילוץ, בהחלפת גלגל והקמת אוהלים. בערבים, לאחר שהאהלים הוקמו והקפה מתבשל על האש, או אז מתגלה גדולתה האמיתית של אחוות הג'יפאים, כאשר הדיבורים על חלקי חילוף ואבק התחלפו בהלצות משעשעות אודות אירועי היום, או שיחות נפש ארוכות אל תוך הלילה זרוע הכוכבים. השטח, עבודת הצוות ונופי הטבע כל אלו אינם אלא מצע אידיאלי לגידולה של חברות אמת אמיצה, רוויית נושאים פיקנטיים לשיחה אשר לעולם לא יסתיימו. לפיכך, במקום לשאול מה כל כך מושך באחוות הג'יפאים, מדוע לא תרשמו לטיול שכזה ותגלו בעצמכם...?

שתפו אותנו בסיפורים ותמונות שלכם מהשטח באימייל:

ותזכו לחשיפה באתר

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
חוויה אישית וסיפור מטיול הג'יפים שלי - הגעתי למצב בו טיילתי כל כך הרבה בכל אזור בארץ, שהריגוש מעט עבר - פשוט כבר הכרתי את הכל יותר מדי טוב... תקופה מסוימת הייתי מדוכדך מעט מאחר והרגשתי אבוד, שכן נדמה היה כי אותה אהבה בת שנים כבר אינה רלוונטית לגבי. היתה זו דווקא אשתי שהצליחה להבין מה עובר עליי - זה לא שאני לא אוהב טיולים יותר, אני פשוט זקוק לטיולים מסוג חדש.
רוד טריפ בישראל - בחלקי הארץ הצפוניים יותר כמו תל אביב, נצרת וירושלים, אפשר לטייל גם באוטובוס תיירים אבל כדי להתחיל ברוד טריפ במדבר הישראלי, עדיף לעשות באופן עצמאי. לשם כך אפשר להשתמש בשירותי חברות השכרת רכב מסחרי שכולל גם רכבי ג'יפים 4X4.
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור