x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
טיולי ג'יפים אדם סלע חוויה אתגרית
יצירת קשר
חיפוש באתר

טיול טרקטורונים

תאריך: 20/07/2011 13:04

טיול טרקטורונים - כללי בטיחות
בין אם אתם מחפשים בילוי זוגי יוצא דופן ולא שגרתי, או יום כיף לכל המשפחה בו הילדים יכולים להכיר חוויה חדשה, יום גיבוש, או מסיבת רווקים, טיול טרקטורונים באחד מחלקי הארץ יכול להיות חוויה מיוחדת - מעין שינוי מרענן לפיקניק שבת המסורתי או עוד יום על חוף הים. טיול טרקטורונים הוא חוויה שמערבת את כל החושים - הטבע שמסביבכם והאדרנלין שגועש בדם מתערבבים לכדי תמהיל מושלם.

אולם לפני בחירת המסלול המתאים, יש צורך לזכור שלמרות שמדובר בספורט מהנה לכל המשפחה ולא בפעילות שנחשבת למסוכנת, יש צורך לקחת בחשבון כמה כללי זהירות בסיסיים. על מנת שתסיימו את היום עייפים ומרוצים, סמנו וי על יד כל אחד מן הסעיפים הבאים, על מנת לצאת לשטח בראש שקט ובידיעה כי אתם בידיים טובות ומקצועיות.

נהיגה אך ורק ברשיון
עם הפופולריות ההולכת וגוברת של ענף ספורט זה, נראים בארץ טרקטורונים משוכללים יותר ויותר המיובאים מחו"ל ולא מזכירים בדבר את כלי הרכב החקלאי העולה בדמיוננו כשחושבים על טרקטורון. על אף שהחוק מגביר את מהירות הנסיעה בטרקטורון, רכבים אלו מסוגלים להגיע אף למאה קמ"ש. ככלי רכב בעל ארבעה גלגלים ובעל נפח מנוע רב עוצמה, יש צורך בנהג מיומן שישלוט ברכב. החוק קובע כי רק נהג בעל רישיון לרכב פרטי, שרישיון הנהיגה שלו בתוקף, רשאי לנהוג בטרקטורון. חברת טיולים מקצועית ששמה מול עיניה את ביטחון הלקוחות לפני הכול, מחוייבת לדרוש מכול המתעתדים לנהוג בטרקטורונים רשיונות מתאימים לפני היציאה לשטח.

התאמת המסלול לקבוצה
ישנם מסלולי טיולים מסוגים שונים, חלקם רגועים, המתאימים לכל המשפחה, לאנשים מבוגרים ואף למשפחות עם ילדים קטנים. בטיולים אלו, הדגש הוא על הנסיעה באויר הפתוח, התחברות בלתי אמצעית אל הנוף שמסביב, והתרשמות מהסביבה עצמה. מאידך, ישנם מסלולים בעלי אופי אתגרי, בהם הנוף הוא רק תפאורה לחווית נהיגה פרועה מעט יותר (כמובן שתוך פיקוח מקצועי). לפני שאתם מתכננים טיול, חשוב להבהיר לחברה המארגנת את המטרה בה אתם מעוניינים (חוויה מסעירה, טיול רומנטי, או סיור שליו בשטח), ויותר מכך, חשוב לציין מי האנשים היוצאים לטיול, מה גילם, והאם חלקם סובלים ממוגבלויות. כל השיקולים האלו ייקחו חלק במכלול על פיו יתוכנן המסלול על מנת להעניק לכם חוויה אידיאלית.

ציוד מתאים
נכון, אתם לא עולים אל אופנוע שטח, אולם גם על טרקטורן יש צורך לחבוש קסדה. כמו כל רב ממונע פתוח, במקרה של תאונה, גם אם היא איננה חמורה, הסיכוי לפגיעת ראש עולה בהעדר שלדת רכב. בנוסף לכך, במסלולים מדבריים חושב להקפיד על משקפיים להגנה על העיניים, במידה והם אינם מהווים חלק מהקסדה.

 
הדרכה מקצועית וביטוח

חברות המציעות טיולי טרקטורונים אמורות לבטח את לקוחותיהן - הקפידו לוודא כי סעיף הנוגע לכך כלול במסגרת הטפסים עליהם אתם חותמים. כמו כן, יש לזכור כי מדובר בטיול לכל דבר, על כן גם רמת ההדרכה עצמה היא חלק חשוב בהצלחת הטיול. מדריך אידיאלי הוא כזה שמכיר את כלי הרכב ויוכל לסייע לכם בעת הצורך, כמו גם כזה המכיר את רזי המסלול.
 

ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור