x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
טיולי ג'יפים אדם סלע חוויה אתגרית
יצירת קשר
חיפוש באתר

טיול ג'יפים עם ילדים

תאריך: 06/02/2011 14:56

טיול ג'יפים מספק חוויה מאתגרת ומהנה לכל הגילאים. עם זאת, כשמצרפים לטיול ילדים חשוב לקחת בחשבון את מבטם המיוחד על העולם, התאמת המסלול ליכולותיהם הגופניות, מזון עמיד ומזין ואמצעי עזרה ראשונה. 


איך להכין ילדים לטיול ג'יפים?

בעולם הילדים, החוויות מורגשות בעוצמות גבוהות יותר מאשר מבוגרים. התקלות בדרך עלולות לגרום לפחדים ואף חרדות וההתגברות עליהם תביא לשמחה גדולה ותחושת ביטחון. חשוב מאוד להכין את הילדים ערב היציאה לטיול לגבי המסלול, העצירות והתקלות שעלולות לצוץ בדרך, ניתן גם לשתפם בהכנות שנעשו לפני הטיול, שמטרתם להתמודד עם הקשיים השונים שעשויים לקרות.

 

ציוד חשוב לטיול עם ילדים

טיול עם ילדים דורש הכנה שונה מטיול בלעדיהם. לרשימת הציוד יוספו, סירופ לשיכוך כאבים וחום, פלסטרים, מגבונים לחים, המון בגדים להחלפה וחטיפים שילדים אוהבים. לא לשכוח כסאות בטיחות לילדים קטנים ומנשא כשמצטרף תינוק לטיול.

 

איך לבחור מסלול מתאים לילדים?

את המסלול יש לתכנן היטב ולבדוק שאין בו מאגרי מים עמוקים, הרים תלולים מדי לטיפוס או חיות מסוכנות. כדאי לבחור מסלול עם נוחות מרבית שתפחית את כמות התקלות שעשויות לצוץ.

במידה וטיול השטח כולל שינה תחת כיפת השמיים, חשוב להתכונן היטב, אוהלים אטומים לחלוטין עם רשת, סידורי שינה שיכללו לפחות מבוגר אחד באוהל עם כל ילד, שמיכות חמות ומשחה נגד עקיצות. מאוד מומלץ לארגן משמרות בלילה, שבכל פעם מבוגר אחר יהיה ער ויוודא שהסביבה בטוחה ושאין סכנה מתקרבת.

ערנות לילדים היא דבר הכרחי בכל שלבי הטיול, עקיצות מוזרות, כאבים חדים ואף גילוי פחד מצד הילדים מצריכים טיפול מיידי. חשוב לבדוק לפני היציאה לטיול מרכזים רפואיים בקרבת מקום ולהצטייד במספרי טלפון של מוקדי מצוקה.

 

המלצות לטיולי ג'יפים במרכז ובדרום המתאימים לילדים

טיול ג'יפים לאורך מישור החוף.

המסלול בדרגת קושי קלה מאוד, הטיול אורך בין שלוש לארבע שעות ומתארך במידה ועושים עצירות בדרך. לאורך המסלול רצועת חוף יפיפייה הנגלית בתחילת הטיול מצוק בינוני, ממנו יש השקפה מלאה על חוף מכמורת. במהלך הטיול נחשפים מספר נחלים, ביניהם נחל התנינים, לאורך המסלול נמצאים שרידים היסטוריים רבים ומעניינים. נקודת הסיום בשמורת הטבע עינות תמסח סמוך לחדרה, בשמורה מעיינות טבעיים בעלי מים מלוחים.

 

טיול ג'יפים ביער דבירה

המסלול הבא מתחיל בכביש 40, סמוך לבאר שבע ביער דבירה. כקילומטר מתחילת הטיול נמצאים ספסלים לישיבה ופיקניק, בהם ניתן לעשות הפסקת אוכל. המסלול כולו מסומן על די רשות הטבע והגנים ועל המטיילים לעקוב אחר הסימון הכחול, בצומת הטי מתחלף הסימון לירוק עד סוף המסלול. בקילומטר האחרון ניתן לרדת מהג'יפ ולטייל ברגל בחורבת זעק שם מספר בעלי חיים. הפעילות החביבה על הילדים באזור היא ביקור במערות הפזורות בו. מומלץ קרוא מעט היסטוריה מתקופת בר כוכבא על המקום ולספר לילדים בדרך. סוף המסלול בכביש 325, ממנו יוצאים בחזרה לכביש 40. 

 

החופשות הארוכות מבית הספר, חנוכה, פסח והחופש הגדול הם תקופה מושלמת מבחינת מזג האוויר לטיולים. מסלול המשלב רכבי שטח משדרג את הטיול ומותיר חוויה מעניינת ומיוחדת במיוחד לילדים.

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
עם הילדים מאחור - טיולי ג'יפים לכל המשפחה - האם רק אנשי שטח מנוסים הם אלה שנהנים מטיולי שכאלו ולנו, האנשים הפשוטים, אין מה לחפש בתוך הג'יפ? התשובה לשאלה זו היא בהחלט לא – טיולי ג'יפים הם חוויה מיוחדת במינה, שכל אחד מאיתנו יכול להנות ממנה. אפילו, ובעיקר, הילדים.
גם לנשים מותר - טיולי ג'יפים לנשים בלבד - טיול ג'יפים לנשים בלבד הוא חוויה מגבשת, מהנה ומאתגרת, אשר כשמה כן היא, פתוחה לנשים בלבד. מדי יום יוצאות קבוצות נשים לטיולים שכאלו
עסק לא זול - כאן תוכלו למצוא מידע על ג'יפים, טרקטורונים, אופנוע שטח או מכונית
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור