x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
טיולי ג'יפים אדם סלע חוויה אתגרית
יצירת קשר
חיפוש באתר

מסלולי שטח בשקיעה

תאריך: 20/12/2010 16:01

השקיעה היא אחד הזמנים היפים ביותר במהלך היום. אפשרות של טיול במסלול שטח בזמן השקיעה היא אפשרות נהדרת לטיול רומנטי ומקסים. בארץ ישנן אין ספור אפשרויות לטיולים מרהיבים בשקיעה, באזורים שונים בארץ. על מנת להימנע מבעיות וכדי שלא תאבדו את דרכם בשטח  יש לזכור לקחת לטיולים אלו מפה טובה של האזור אליו נוסעים לטיול.  כדאי מאד גם לקחת אוכל ושתייה כדאי להפוך את הטיול למהנה ביותר. ניתן גם לקחת איתכם את המצרכים השונים ולהכין במקום ארוחת ערב רומנטית לפי מתכונים. אל תשכחו רק להשאיר את המקום נקי כדי שגם הזוגות שיבואו אחריכם יוכלו ליהנות מהמקום.

טיול במצפה אלות

מצפה אלות נמצא קרוב לבית זרע. במצפה אלות ניתן לצפות בשקיעה על רקע הנוף של רמת יששכר במערב והרי מואב במזרח. כדי להגיע למצפה אלות צריך לרדת לכיוון של הגשר ולעקוף את הקיבוץ מכיוון צפון עד שמגיעים לדרך כחולה (20079/22783). לאחר מכן יש לטפס לכיוון רמת סירין ולהמשיך עד למצפה אלות (19855/23135). במצפה אלות תוכלו להשקיף על השקיעה על הרקע הנפלא של העמקים.

טיול בבית ראס

הטיול בבית ראס דורש ידע קודם בניווט והמסלול גובל בשטח אש. חרבת בית ראס נמצאת בשטח יערות המנשה. יש לעלות למצפה הזורע דרך כביש יקנעם-מגידו בנ.צ. 62391/22639 לאחר מכן מגיעים דרך היער לגבעת דיצה  שנמצאת מול רמת המנשה (16064/22513). בשלב הבא של המסלול יש לרדת בנחל גחר (16130/22481) ולהמשיך בכיוון דרום עד לכביש ג'וערה. כאן צריך לחצות את הכביש ובנקודה זו להמשיך לדרך האדומה של נחל משמר העמק (16182/22184). נוסעים דרך הדרך האדומה עד שמגיעים לבית ראס (16476/22119). מהמקום ניתן לצפות בנוף היפה של עמק יזרעאל.

הר בוקר

בדומה למסלול הטיול בבית ראס גם בשביל מסלול הטיול בהר בוקר יש צורך ברמת ניווט טובה. המסלול של הר בוקר נמצא בשטח אש של הצבא. את המסלול כדאי להתחיל דווקא בשעת השקיעה. המסלול נפתח באזור הכנסיות הביזנטיות העתיקות שבשבטה. מאזור שבטה יש לצאת לכיוון צפון מזרח בדרך השחורה של נחל זיתן. לאחר מכן יש לפנות בצומת (11865/03393) לכיוון מזרח ואחר כך לכיוון דרום לנחל משורה וממשיכים עד לעליה מכיוון מזרח ועולים להר בוקר (11954/03218).  בנקודת הפסגה של ההר (12241/03161)תוכלו לחזות בנוף עוצר נשימה.

מעלה יאיר

מעלה יאיר נמצא באזור הנגב הצפוני ומדבר יהודה. במעלה יאיר ניתן לצפות בשקיעה מחרבת עוזה (16584/06854). חרבת עוזה היא נקודה שנמצאת בין מדבר יהודה והנגב. צריך להמשיך לכיוון מזרח על הדרך הכחולה לכיוון מנחת ערד וראש זוהר (17256/07116) צריך לרדת בדרך כחולה עד מעלה יאיר (18289/07118). הנוף הנשקף מהמקום הוא של ים המלח והרי אדום. מומלץ ביותר להישאר במקום עד לזריחה.

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
טיולי ג'יפים בנגב - נגב ישראל נמצא בדרום הארץ על כשישים אחוזים משטחה של ארץ ישראל. הנגב הוא מיני מדבר בו יש הרבה חול, אדמה צחיחה, צמחייה חומה ומעט מים. טיולים בנגב מעוררים עניין רב בקרב חובבי הג'יפים בעיקר בשל האתגר הרב הטמון בנסיעת שטח בחול כל כך מגוון.
חמישה מסלולים שווים ל 4X4 - חמישה מסלולי טיול שווים לכל הג'יפאים שבינינו וגם לכאלו שסתם בא להם קצת 4X4
שלושה מסלולי טיול באזור הערבה - שלושה מסלולי טיול באזור הערבה אזור הערבה מתפרש מאזור ים המלח ועד אילת, הקרקע באזור זה היא מדברית וצחיחה ומומלץ לטייל באזור הערבה בעיקר בסתיו ובאביב כשלא חם מדי ואין הצפות של גשמים.
טיולי ג'יפים לאור הזריחה – ארץ ישראל מתעוררת - כיום כבר אין חובב טיולים וטבע שלא יודע שאין כמו טיולי ג'יפים על מנת לחוות באופן מקסימלי את יופיה של ארץ ישראל. הרי בעזרת הג'יפ ניתן לחצות כל שביל, דרך או שטח פתוח, ולהגיע לכל נקודה ופינת חמד בארץ, נסתרת ומרוחקת ככל שתהיה. מעבר לכך, חוויית הנסיעה בגי'פ היא ללא ספק אחת החווית האתגריות המהנות ביותר שניתן לחוות
טיולי ג'יפים במדבר יהודה - מה שמה שתרצו לדעת על טיולי ג'יפים במדבר יהודה נמצא כאן !
הג'יפים של פעם - אכן, ג'יפ מודל 2011 הוא ללא ספק פאר היצירה של תעשיית הרכב המודרנית. אולם, אף על פי כן חשוב לזכור, כי ג'יפים הם כלי רכב אשר נוצרו בראש ובראשונה עבור נהיגת שטח. וכשמדובר על נהיגה כזו, אין אף חובב ג'יפים בעולם שלא יודה בכך שאין כמו ג'יפים ישנים...
שלושה מסלולים מומלצים לאורך הים - כל הטיולים זורמים לים... כי אין כמו הים טיולי ג'יפים, ממש כמו הנחלים, מגיעים בסופו של דבר לים. רוב חובבי הז'אנר מתחילים את דרכם בטיולי ג'יפים במדבר, בצפון ובפנים הארץ, אולם בסופו של דבר, גם הם יגיעו אל הים ולא יתחרטו על כך...
רוד טריפ בישראל - בחלקי הארץ הצפוניים יותר כמו תל אביב, נצרת וירושלים, אפשר לטייל גם באוטובוס תיירים אבל כדי להתחיל ברוד טריפ במדבר הישראלי, עדיף לעשות באופן עצמאי. לשם כך אפשר להשתמש בשירותי חברות השכרת רכב מסחרי שכולל גם רכבי ג'יפים 4X4.
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור