x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
טיולי ג'יפים אדם סלע חוויה אתגרית
יצירת קשר
חיפוש באתר

חמישה מסלולים שווים ל 4X4

תאריך: 05/01/2011 07:16

הטיול ברכבי שטח צובר פופולאריות רבה בשנים האחרונות שבהן כמעט לכל אחד יש רכב שטח. יחד עם זאת לפני שיוצאים לטייל בשטח חשוב להקפיד על הוראות הבטיחות והזהירות כדי לוודא שהטיול יסתיים בשלום. לכן לפני שיוצאים לטייל עם הרכב השטח חשוב לוודא שהרכב במצב תקין ושיש ברשותכם מפה של אזור הטיול.

יער מודיעין

אזור יער מודיעין שנמצא בסמוך לכפר בן שמן. המסלול באזור הוא מסלול שמיועד לכל רכבי השטח ולכל המשפחה. אורך המסלול הוא 20 קילומטר ומשך הזמן של הטיול הוא בין 4 ל-6 שעות. נקודת המוצא היא בכביש 444 בתל חדיד ונקודת הסיום היא במצפה מודיעין בכביש 443. המסלול מתאים לכל ימות השנה ולאורך המסלול ניתן לצפות בפריחה המשתנה בהתאם לעונות השנה.

הר בוקר

המסלול בהר בוקר נמצא בשטח אש והוא מצריך רמת ידע טובה בניווט. מומלץ להגיע למקום המסלול בשעת השקיעה. המסלול מתחיל בכנסיות הביזנטיות העתיקות בשבטה. משבטה יש לצאת לכיוון צפון מזרח בדרך השחורה של נחל זיתן. לאחר מכן יש לפנות בצומת (11865/03393) לכיוון מזרח ואחר כך לכיוון דרום לנחל משורה וממשיכים עד לעליה מכיוון מזרח ועולים להר בוקר (11954/03218).  מהפסגה של ההר (12241/03161) נפרס למול עיניכם הנוף המופלא של המדבר.

נחל איילון

מסלול נחל איילון מתאים לכל רכבי השטח ולכל המשפחה. המסלול אורך בין שתיים לארבע שעות ואורכו כ-12 קילומטר. הזמן המומלץ לטיול במקום הוא בעונות החורף והאביב. לאורך נחל איילון ניתן להבחין בציפורי המים והברווזים שמאכלסים את הסביבה. לפארק מגיעים דרך הפנייה לכביש 3 בכביש ירושלים תל אביב או דרך תחנת הדלק פז שנמצאת בשער הגיא.

מעלה יאיר

מעלה יאיר מצוי באזור הנגב הצפוני ומדבר יהודה. המסלול מתחיל עם צפייה בשקיעה מחרבת עוזה (16584/06854) שנמצאת על קו הגבול שבין הנגב ומדבר יהודה. מחרבת עוזה יש לנסוע לכיוון מזרח על הדרך הכחולה לכיוון מנחת ערד וראש זוהר (17256/07116) כאן יש לרדת בדרך כחולה עד מעלה יאיר (18289/07118). הנוף הנשקף מהמקום הוא של ים המלח והרי אדום. כדאי מאד להישאר במקום ולצפות גם בזריחה.

נחל יתלה

המסלול ברמת קושי קלה עד בינונית תלוי ברכב השטח שברשותכם. אורכו של המסלול הוא 20 ק"מ והוא נמשך בין שעתיים לארבע שעות. המסלול מומלץ לטיול בכל עונות השנה. המסלול מתחיל בכפר אבו גוש כאשר פונים ימינה בעלייה לכביש 425 לכיוון הישובים, נטף, מעלה החמישה והר אדר. אחרי 300 מטר מגיעים לצומת נוספת ופונים לכיוון נטף. 600 מטר לאחר מכן נכנסים לתוך דרך עפר. המסלול מסתיים לאחר מכן בפארק קנדה. בימים אלו מתנהל מאבק תקשורתי לגבי אזור זה עקב התוכניות להעביר את מסלול הרכבת בתוואי זה.

 

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
פטרה – אחד משבעת פלאי תבל מרחק שעות נסיעה ספורות... - אין ספק שכל ישראלי חייב לסוע לפטרה ולבקר באתר. אולם עתה נשאלת השאלה, אם כבר לעשות הרפתקאה הכוללת נסיעה לאתר הממוקם בשטח מדברי פראי בלב ארץ זרה – למה לא לעשות את זה בסטייל?
שלושה מסלולי טיול באזור הערבה - שלושה מסלולי טיול באזור הערבה אזור הערבה מתפרש מאזור ים המלח ועד אילת, הקרקע באזור זה היא מדברית וצחיחה ומומלץ לטייל באזור הערבה בעיקר בסתיו ובאביב כשלא חם מדי ואין הצפות של גשמים.
טיול אופנועי שטח בגליל התחתון - על מנת ליהנות משינוי אוירה מרענן, אין צורך לחדש את הדרכון ולארוז מזוודה. הטבע מציע שכיות חמדה מצודדות גם קרוב לבית- מסע שכרוך בהרבה פחות מאמץ ומוכיח שלפעמים, בעבור פחות ניתן לקבל הרבה יותר. הגליל התחתון מהווה דוגמא לאחת משכיות חמדה אלו. אם יש לכם רשיון לאופנוע, אופנוע שטח ראוי לשמו, וקסדות לאופנועים המותאמות לרכיבה ממושכת, יש לכם כל מה שנחוץ ליום שבת אידיאלי.
שלושה מסלולים מומלצים לאורך הים - כל הטיולים זורמים לים... כי אין כמו הים טיולי ג'יפים, ממש כמו הנחלים, מגיעים בסופו של דבר לים. רוב חובבי הז'אנר מתחילים את דרכם בטיולי ג'יפים במדבר, בצפון ובפנים הארץ, אולם בסופו של דבר, גם הם יגיעו אל הים ולא יתחרטו על כך...
רוד טריפ בישראל - בחלקי הארץ הצפוניים יותר כמו תל אביב, נצרת וירושלים, אפשר לטייל גם באוטובוס תיירים אבל כדי להתחיל ברוד טריפ במדבר הישראלי, עדיף לעשות באופן עצמאי. לשם כך אפשר להשתמש בשירותי חברות השכרת רכב מסחרי שכולל גם רכבי ג'יפים 4X4.
יעדים מומלצים לטיול - טיולי משפחות לחו"ל שכוללים גם סיור בשטח בטיולי ג'יפים הם חוויה נפלאה לכל בני המשפחה. טיול ג'יפים בפורטוגל, טיול ג'יפים בטקסס, טיול ג'יפים בדרום דקוטה
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור