x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
טיולי ג'יפים אדם סלע חוויה אתגרית
יצירת קשר
חיפוש באתר

טיולי ג'יפים בנגב

תאריך: 02/02/2011 16:24

נגב ישראל נמצא בדרום הארץ על כשישים אחוזים משטחה של ארץ ישראל. הנגב הוא מיני מדבר בו יש הרבה חול, אדמה צחיחה, צמחייה חומה ומעט מים. טיולים בנגב מעוררים עניין רב בקרב חובבי הג'יפים בעיקר בשל האתגר הרב הטמון בנסיעת שטח בחול כל כך מגוון.

האופי של מסלולי הנגב לג'יפים

הנגב מציע מגוון רחב של רמות קושי למטיילים ברכבים השונים. המסלולים הקשים יותר מיועדים לבעלי רכב 4 על 4 חזקים מאוד והמסלולים הקלים יותר מתאימים אפילו לרכב המשפחתי.

מרבית המסלולים הם קשים ומצריכים רכב חזק, בעיקר בשל האופי ההררי והסלעי של אדמת הנגב, יתרה מכך, לרוב, נדרש נהג מנוסה וותיק בנסיעת שטח.

למטיילים בנגב כדאי לדעת שכמעט ואין מקומות עצירה מוסדרים לקפה והתרעננות ויש להצטייד בכל מכל מראש. כמו כן, יש לברר היטב לגבי אופי הטיול ורמת הסיכון בו לפני שיוצאים לדרך עם ילדים קטנים. לרשות המטיילים עומדים מספר מסלולים מוסדרים בנגב המסומנים בסימון כחול ומתאימים לנסיעה ברכב שטח. להלן מספר דוגמאות.

 

מסלול 1: שמורת הנחלים הגדולים

מסלול יפיפה המשלב מדבר סלעי, צוקים, תלוליות והפתעה גדולה למטיילים, שני נחלי אכזב מהגדולים בארץ, נחל ציחור ונחל חיון. המשמעות של נחל אכזב היא שהנחלים זורמים בחורף, עם הגשמים בלבד, זו גם העונה המומלצת למסלול זה, על אף שהמסלול מתאים לכל ימות השנה.

תחילת המסלול בין כביש 13 לכביש 40, סמוך למצפה רמון עד לכביש מספר 90 בצומת קטורה שבערבה. המסלול אינו קשה במיוחד עבור רכב השטח ויתאים לרכבי שטח קלים. מתחילת המסלול ועד סופו כשבעים קילומטרים, בזמן, הטיול יארך כשמונה שעות, לא כולל הפסקות.

חשוב לדעת, המסלול עובר בסמוך לשטחי אש פעילים ולכן פתוח למבקרים בסופי שבוע וחגים בלבד.

יש לעקב בדריכות אחר הדרכים המסומנות לרכב בכדי לא להיקלע בשוגג לשטח מסוכן.


מסלול 2: מסלול ציר המצלעות

ציר המצלעות מתאים לרכבי שטח קשוחים וגבוהים ולנהגים אמיצים במיוחד. מסלול זה הוא שיא השיאים לטיולי השטח באזור הנגב.

הנוף, הצמחייה ובעלי החיים אינם המוקד במסלול זה, עיניהם של המטיילים נשואות לאותה ירידה סלעית, תלולה וצפופה הידועה לשמצה. נהגים רבים יספרו על הנזקים הרבים שספג רכבם היקר ומעטים יודו בכאב שחזרו הביתה במונית, לאחר שמשאית הגרר נשאה את הרכב  למוסך.

לציר המצלעות לא יוצאים בשום פנים ואופן לבד, הכרחי לנסוע עם שלושה רכבים לכל הפחות ולהצטייד בציוד הרלוונטי לחילוץ וגרירה.

הטיול מתחיל רשמית בכביש 227 במעלה עקרבים, לאחר נסיעה קצרה מגיעים לסימון כחול המורה על תחילתו של ציר המצלעות., לאורך כל הדרך נשארים צמוד לסימון ושבילים שנחרשו על ידי רכבי השטח הרבים שעברו שם. אורך המסלול כ 20 ק"מ והוא מסתיים בצומת הערבה, סמוך לדימונה.

 אזור הנגב הוא המאתגר ביותר לנהגי רכבי השטח הכבדים. מלבד האתגר, הנגב עשיר בנופים מהממים ובעלי חיים רבים.

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
שלושה מסלולי טיול באזור הערבה - שלושה מסלולי טיול באזור הערבה אזור הערבה מתפרש מאזור ים המלח ועד אילת, הקרקע באזור זה היא מדברית וצחיחה ומומלץ לטייל באזור הערבה בעיקר בסתיו ובאביב כשלא חם מדי ואין הצפות של גשמים.
טיולי ג'יפים במדבר יהודה - מה שמה שתרצו לדעת על טיולי ג'יפים במדבר יהודה נמצא כאן !
שלושה מסלולים מומלצים לאורך הים - כל הטיולים זורמים לים... כי אין כמו הים טיולי ג'יפים, ממש כמו הנחלים, מגיעים בסופו של דבר לים. רוב חובבי הז'אנר מתחילים את דרכם בטיולי ג'יפים במדבר, בצפון ובפנים הארץ, אולם בסופו של דבר, גם הם יגיעו אל הים ולא יתחרטו על כך...
טיול טרקטורונים - בין אם אתם מחפשים בילוי זוגי יוצא דופן ולא שגרתי, או יום כיף לכל המשפחה בו הילדים יכולים להכיר חוויה חדשה, יום גיבוש, או מסיבת רווקים, טיול טרקטורונים באחד מחלקי הארץ יכול להיות חוויה מיוחדת - מעין שינוי מרענן לפיקניק שבת המסורתי או עוד יום על חוף הים. טיול טרקטורונים הוא חוויה שמערבת את כל החושים - הטבע שמסביבכם והאדרנלין שגועש בדם מתערבבים לכדי תמהיל מושלם.
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור