x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
טיולי ג'יפים אדם סלע חוויה אתגרית
יצירת קשר
חיפוש באתר

לטיול יצאנו ואת הג'יפ השארנו

תאריך: 28/03/2011 09:38

העובדה שיש בינינו מספר מצומצם של משפחות שאינן בעלים על רכב פרטי די מפתיעה ומעלה תהיות שונות. למשל, כיצד הם יוצאים לטיול משפחתי. עובדה מפליאה יותר הן משפחות בעלות רכב שמשאירות אותו בחניית הבית בכוונת תחילה ויוצאות לטיול בעזרת אמצעי תחבורה שונים. בחינה עמוקה יותר של הנושא מעלה יתרונות רבים של השימוש בתחבורה ציבורית או טיול רגלי.

 

טיולים רגליים

באזור שכונת המגורים ניתן למצוא מסלולי טיול מאולתרים לכל הגילאים. אם השמש זורחת והאוויר צלול זה סימן שאפשר לצאת לטיול מרענן. למתגוררים באזור עירוני הנוף במסלול יהיה לבתים ובניינים בעיצובים שונים, כבישים ופארקים שונים הפזורים ברחבי העיר. ברי המזל הם אלו שגרים סמוך לים, להרים, לחורשה טבעית או לשדה פורח. טיול כזה אורך בין שעה לשלוש שעות ומספק למטיילים זמן איכות לשיחות מהנות, ספיגת אוויר טבעי ושטיפת העיניים, הטיול מספק גם זמן כושר והרפיה לגוף בעת הליכה מתונה. ניתן לצרף לטיול תרמיל ובו סנדוויצ'ים, פירות, חטיפים וטרמוס או שתייה קלה לארוחה נעימה בחיק הטבע.

דוגמא לטיול משפחות באזור ירושלים והשפלה, דרך היין.

זמן משוער של המסלול הוא בין 4-6 שעות ואורכו כ- 1.5 ק"מ. טיול מהנה לכל המשפחה בו נוכל לעבור בין היקבים השונים במרחבי יואב- יהודה ונוכל ליהנות מיופיו של הטבע.

 

טיולים באוטובוס

ניתן להתרחק מהבית גם ללא הגלגלים הפרטיים, בתחבורה הציבורית, האוטובוסים. כיום פועלות שלושה חברות, לכל אזור בארץ המגיעים מכל מקום לכל מקום, כמעט. הנסיעה באוטובוס נוחה רק אם יש מקום ישיבה לכל הנוסעים וגם ניתן להעמיס מטען גדול יחסית בתא המטען של הרכב. יתרון משמעותי הוא החיסכון בעלויות הדלק, בכאבי הראש של מציאת חנייה בה הרכב יהיה בטוח, הימנעות מעמידה בפקקים ובכלל העברת אחריות הנהיגה למישהו אחר. הנסיעה באוטובוס מומלצת בעיקר לנסיעות ארוכות של יותר משעתיים. החיסרון העיקרי הוא צמצום הכרחי של המטען שכן עם הירידה מהאוטובוס יש לסחוב אותו על הגב.

דוגמא נוספת לטיול, והפעם בעיר גדרה, הוא סיור במוזיאון.

זמן משוער של הטיול הוא כשעתיים ואורכו של המסלול הוא 0.5 ק"מ.

המוזיאון לתולדות גדרה ממוקם ברח' הבילויים 29. מתקיים סיור ברח' ההיסטורי הקרוי 'מוזיאון חוצות'. ההפתעה העיקרית היא צריף סברדלוב. כמובן שמצפות לנו חוויות ופעילויות רבות נוספות.

 

טיול ברכבת

הנסיעה הציבורית המועדפת היא הרכבת, ההגעה ממקום למקום פשוטה ומהירה ובדרך כלל יש מספיק מקום ישיבה לכל הנוסעים. עלות הנסיעה ברכבת עומדת על ארבעים שקלים בערך לכל נוסע לכיוון אחד, כך שהעלות הממוצעת למשפחה בת חמישה נפשות תהיה די גבוהה ותסתכם בכמה מאות שקלים. היתרון המשמעותי ביותר הוא שתחנות הרכבת ממוקמות באזורים די מרכזיים סמוך לתחנות מרכזיות בערים השונות מהן ניתן להמשיך את הנסיעה בקלות יחסית באוטובוס שיוביל למקום המטרה המדויק אליו רוצים להגיע.

 

טיול באופניים

אמנם לא מדובר ברכב, אך האופניים הם בהחלט כלי רכב פרטי. יתרונות האופניים רבות, אין עלות של דלק או ביטוחים, אין בעיית חנייה או פקקים וחוויית הנסיעה כוללת מאמץ ספורטיבי לגוף. טיולי האופניים מתאימים לכולם, יחידים, זוגות או משפחות. עם האופניים ניתן קצת להרחיק לכת משכונת המגורים ולהגיע לאזורים מעניינים וטבעיים. החיסרון העיקרי נובע מהקושי להעמיס מטען שכן יש לסחוב את התרמיל על הגב תוך כדי הרכיבה על האופניים.

טיולים ללא רכב פרטי הם חביבים מאוד, בעיקר על ילדים שנהנים מהחוויה השונה המזדמנת. גם ההורים יכולים בהחלט ליהנות מהיתרונות הכרוכים בהשארת הרכב בחנייה הביתית שהם החיסכון בדלק ובזמן המתבזבז בפקקים ובהתבלבלויות בדרך.

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
עם הילדים מאחור - טיולי ג'יפים לכל המשפחה - האם רק אנשי שטח מנוסים הם אלה שנהנים מטיולי שכאלו ולנו, האנשים הפשוטים, אין מה לחפש בתוך הג'יפ? התשובה לשאלה זו היא בהחלט לא – טיולי ג'יפים הם חוויה מיוחדת במינה, שכל אחד מאיתנו יכול להנות ממנה. אפילו, ובעיקר, הילדים.
גם לנשים מותר - טיולי ג'יפים לנשים בלבד - טיול ג'יפים לנשים בלבד הוא חוויה מגבשת, מהנה ומאתגרת, אשר כשמה כן היא, פתוחה לנשים בלבד. מדי יום יוצאות קבוצות נשים לטיולים שכאלו
טיולי ג'יפים במדבר יהודה - מה שמה שתרצו לדעת על טיולי ג'יפים במדבר יהודה נמצא כאן !
הג'יפים של פעם - אכן, ג'יפ מודל 2011 הוא ללא ספק פאר היצירה של תעשיית הרכב המודרנית. אולם, אף על פי כן חשוב לזכור, כי ג'יפים הם כלי רכב אשר נוצרו בראש ובראשונה עבור נהיגת שטח. וכשמדובר על נהיגה כזו, אין אף חובב ג'יפים בעולם שלא יודה בכך שאין כמו ג'יפים ישנים...
חוויה אישית וסיפור מטיול הג'יפים שלי - הגעתי למצב בו טיילתי כל כך הרבה בכל אזור בארץ, שהריגוש מעט עבר - פשוט כבר הכרתי את הכל יותר מדי טוב... תקופה מסוימת הייתי מדוכדך מעט מאחר והרגשתי אבוד, שכן נדמה היה כי אותה אהבה בת שנים כבר אינה רלוונטית לגבי. היתה זו דווקא אשתי שהצליחה להבין מה עובר עליי - זה לא שאני לא אוהב טיולים יותר, אני פשוט זקוק לטיולים מסוג חדש.
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור