x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
טיולי ג'יפים אדם סלע חוויה אתגרית
יצירת קשר
חיפוש באתר

עם הילדים מאחור - טיולי ג'יפים לכל המשפחה

תאריך: 27/10/2010 12:41   מחבר: ישראל ישראלי

טיולי ג'יפים - לא רק ליוצאי הסיירת...

כאשר אנשים רבים שומעים את המונח "טיולי ג'יפים" מייד עולות לנגד עיניהם תמונות של יוצאי סיירת קשוחים שמנסים לבדר את עצמם בדרכים רוויות אנדרנלין, מעין מועדון סגור של מחפשי ריגושים הכולל מהירות, בוץ ואתגרים פיזיים. האם אכן כך הדבר? האם רק אנשי שטח מנוסים הם אלה שנהנים מטיולי שכאלו ולנו, האנשים הפשוטים, אין מה לחפש בתוך הג'יפ? התשובה לשאלה זו היא בהחלט לא – טיולי ג'יפים הם חוויה מיוחדת במינה, שכל אחד מאיתנו יכול להנות ממנה. אפילו, ובעיקר, הילדים.

החיוך של הילדים אומר הכל

כן, זה נכון. כבר שנים רבות שטיולי ג'יפים הם נחלת הציבור הכללי, ולא רק של אנשי שטח משופשפים. למעשה, אחת האטרקציות המשפחתיות הפופולאריות ביותר בימינו היא טיולי ג'יפים. אין מקום להכחיש, אכן רבים מאלה העומדים בראש חברות לטיולי אתגר ממונעים הם אנשי שטח מנוסים. מעבר לכך, במשך שנים רבות קהל היעד עבור טיולים שכאלה היה חובבי ספורט אתגרי ושטח. אך עם השנים חדרה ההכרה בציבור הישראלי שעל אף הרקע והדימוי המאצ'ואיסטי של טיולים שכאלו, מדובר בחוויה לכל המשפחה – שהרי הנסיעה בג'יפ בשטח פראי ופתוח מרגשת כל אדם, ולא משנה מה עיסוקו או גילו. מדובר בחוויה שונה לחלוטין מנסיעה בכביש סלול וברכב רגיל, שכן מסלול ממוצע של נסיעת שטח חוצה דרכי עפר משובשות, עובר דרך מקורות מים ומטפס עד למרום גבעות תלולות. לאור תוואי שטח מגוון זה הנסיעה בג'יפ מטלטלת, מעוררת ומסעירה. מאחורי ההגה יושב לו המדריך, איש שטח מנוסה שמכיר את המסלול ממש כמו את הדרך לביתו שלו, אך עדיין עקב הטלטולים יש כאלו שעשויים להבהל מדי פעם מהנסיעה הלא שגרתית. למרות זאת, מבט אחד במהלך הנסיעה בפניהם הקורנים של הילדים יבהיר להם שהם עשו את הבחירה הנכונה לבילוי המשפחתי.

להתחבר לארץ ישראל עם כוס קפה וסיפור

בנוסף לחוויית הנסיעה עצמה קיימות סיבות נוספות לכך שטיולי ג'יפים הפכו לאטרקציה כה פופולארית בקרב משפחות. אנו מדברים כמובן על הרגעים הקסומים שבין הנסיעות - העצירות וההפסקות. טיולי ג'יפים לוקחים אותנו אל מעמקיה של ארץ ישראל היפה, המקומות הפראיים אליהם עוד לא הגיעו הבנייה והפיתוח. מסלול הטיול יכלול עצירה בשלל פינות חמד ארץ-ישראליות נסתרות, אותן כמעט איש לא מכיר ואליהן לא ניתן להגיע בשום דרך אחרת חוץ מאשר עם ג'יפ שמנווט על ידי איש שטח מנוסה. בפינות אלו נוכל לשבת ולהרגע, להנות מהנוף המרהיב שנפרס מולנו. המדריך יבשל לנו קפה קטן מעל מדורה קטנה, ממש כמו פעם, ואם המוזה תנוח עליו הוא בוודאי ישמח לחלוק עמנו סיפור קטן על המקום ומאורעות שהתרחשו בו בעבר. למעשה, עבור אנשים רבים רגעים אלו הם גדולתם העיקרית של טיולי ג'יפים – בעזרתם אנו יכולים להציג בפני הילדים את ארץ ישראל האמיתית, ולהתחבר אליה שוב פעם בעצמנו.

 

תגיות בעמוד:   טיולי ג'יפים    טיולי משפחות   
קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
טיולי ג'יפים לאוהבי האקסטרים - האם חובבי אקסטרים (ספורט אתגרי) ימצאו את הריגוש אותו הם מחפשים בטיול ג'יפים בארץ? איזו שאלה...
גם לנשים מותר - טיולי ג'יפים לנשים בלבד - טיול ג'יפים לנשים בלבד הוא חוויה מגבשת, מהנה ומאתגרת, אשר כשמה כן היא, פתוחה לנשים בלבד. מדי יום יוצאות קבוצות נשים לטיולים שכאלו
טיול ג'יפים עם ילדים - טיול ג'יפים מספק חוויה מאתגרת ומהנה לכל הגילאים. עם זאת, כשמצרפים לטיול ילדים חשוב לקחת בחשבון את מבטם המיוחד על העולם, התאמת המסלול ליכולותיהם הגופניות, מזון עמיד ומזין ואמצעי עזרה ראשונה.
טיולי ג'יפים במדבר יהודה - מה שמה שתרצו לדעת על טיולי ג'יפים במדבר יהודה נמצא כאן !
עסק לא זול - כאן תוכלו למצוא מידע על ג'יפים, טרקטורונים, אופנוע שטח או מכונית
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור