x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
טיולי ג'יפים אדם סלע חוויה אתגרית
יצירת קשר
חיפוש באתר

הג'יפים של פעם

תאריך: 06/06/2011 09:12

הג'יפים של פעם

ג'יפ מודל 2011 - שיא הטכנולוגיה, שיא הנוחות
אין כל ספק בכך שעם השנים חלה התקדמות משמעותית, מוטורית וויזואלית, בתחום הג'יפים.  הג'יפים של היום הינם יפים, גדולים, נוחים, יש להם אחיזה פנטסטית על הכביש, יכולת תמרון מופלאה בעיר, ואפילו מסכי די.וי.די לילדים במושב האחורי.
וזה כמובן מבלי להזכיר את העובדה, שמאחורי העיצוב של רבים מהג'יפים הללו עומדים אחדים מהשמות הגדולים ביותר של עולם עיצוב כלי הרכב - אמנים בעלי שם, שעבורם אסתטיקה היא כמו אוויר לנשימה.
אכן, ג'יפ מודל 2011 הוא ללא ספק פאר היצירה של תעשיית הרכב המודרנית. אולם, אף על פי כן חשוב לזכור, כי ג'יפים הם כלי רכב אשר נוצרו בראש ובראשונה עבור נהיגת שטח. וכשמדובר על נהיגה כזו, אין אף חובב ג'יפים בעולם שלא יודה בכך שאין כמו ג'יפים ישנים...

עם כל הכבוד לאסתטיקה ומסכי די.וי.די...
לא ניתן להסביר בעזרת היגיון פשוט מדוע חובבי ג'יפים רבים נזכרים בחיבה ובערגה כה רבה בג'יפים הישנים, שהרי מבחינת ביצועים בשטח, ג'יפים מודרניים אינם נופלים מאלה הישנים. נראה אם כן שמדובר במשהו אחר המעורר את געגועים עזים לג'יפים הישנים.
ייתכן ומדובר דווקא בגורם שכבר אינו קיים בג'יפים המודרניים - פשטות ומינימליזם.
כאשר מעצב בחברת רכב יושב על שולחן השרטוטים ומתכנן את הג'יפ של השנה הבאה הוא רואה לנגד עיניו רכב פאר, סמל סטאטוס אשר בין היתר ניחן ביכולות שטח.
אולם, מעצבי הג'יפים בעבר לא ראו את יצירותיהם כסמלים שכאלה אלא להפך - הם ניסו ליצור כלים מינימליסטיים ויעילים ככל האפשר, אשר נועדו לצלוח תוואי שטח קשים, וכדי שהיושבים מאחורי ההגה לא ירגישו בלכלוך או במהמורות הדרך.
סביר להניח שלפשטות ויעילות אלה מתגעגעים חובבי הג'יפים של ימינו, כאשר הם מתרפקים על זיכרונות טיולי הג'יפים של העבר.

לא קל להפטר משועל זקן - הג'יפים של פעם עוד כאן!
אלה מאיתנו שאכן מתגעגעים לג'יפים הישנים של פעם ישמחו לדעת שהם עדיין בסביבה, ומעבר לכך, עדיין בועטים ונוסעים בכל נחל או גבעה.
בראש ובראשונה ניתן למצוא ג'יפים שכאלה בלוחות הרכב: מספר לא מבוטל של חובבי ג'יפים בארץ הינם הבעלים של ג'יפים ישנים ולא פעם ניתן למצוא בלוחות אלה מציאות. מומלץ לחפש אם כן!

אולם, אם אתם מתגעגעים לג'יפים הישנים של פעם, אך לא מעוניינים לרכוש רכב, בוודאי תשמחו לדעת שקיימות עשרות חברות אשר מוציאות טיולי שטח בג'יפים ישנים.
מדובר בחברות באזורים שונים ברחבי הארץ וגם בעולם, אשר אינן מוותרות על הקסם הטמון בג'יפים ישנים ומשתמשות בהם כדי להפיק טיולים חווייתיים. השתתפות באחד הטיולים הללו תאפשר למטיילים לנהוג בעצמם על ג'יפים ישנים וכך להתענג למספר שעות על זיכרונות נוסטלגיים מתוקים או לחוות לראשונה את העוצמה והקלאסה של ג'יפים ישנים, שלמרבה הצער אינם מיוצרים עוד בימינו.

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
חוויה אישית וסיפור מטיול הג'יפים שלי - הגעתי למצב בו טיילתי כל כך הרבה בכל אזור בארץ, שהריגוש מעט עבר - פשוט כבר הכרתי את הכל יותר מדי טוב... תקופה מסוימת הייתי מדוכדך מעט מאחר והרגשתי אבוד, שכן נדמה היה כי אותה אהבה בת שנים כבר אינה רלוונטית לגבי. היתה זו דווקא אשתי שהצליחה להבין מה עובר עליי - זה לא שאני לא אוהב טיולים יותר, אני פשוט זקוק לטיולים מסוג חדש.
טיפים לתכנון טיול ג'יפים בחול - טיול מאורגן לחו"ל – לא בדיוק מה שחשבתם... טיול שכזה הוא לאו דווקא קבוצה שחבריה עולים כל בוקר על אוטובוס שמסיע אותם מאתר לאתר... היום טיול מאורגן לחו"ל יכול להיות הרבה יותר הרפתקני וקצת יותר אינטימי, מדובר בטיול ג'יפים בחו"ל שמבוסס על נהיגה עצמית בג'יפ.
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור