x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
טיולי ג'יפים אדם סלע חוויה אתגרית
יצירת קשר
חיפוש באתר

להרגיש על הג'יפ – טיולי ג'יפים מרגשים

תאריך: 03/04/2011 10:00

בשנים האחרונות טיולי ג'יפים הפכו להיות מעין אטרקציה ובילוי משפחתי, וטוב שכך – אין כל רע בלקחת את האישה והילדים לנסיעה אתגרית בשטח. להפך, מדובר בחוויה מהנה ומגבשת ממנה יכולים ליהנות המבוגרים כמו הילדים. אך למרות זאת, קיים סוג נוסף של טיולי ג'יפים, כזה שלא מתאים לכל המשפחות, ואפילו לא לכל הנהגים המנוסים. אנו מדברים כמובן על טיולי ג'יפים אקסטרים, כאלו שנערכים במסלולים רוויי מכשולים, בוץ ומים. אלו הם המסלולים שבאמת גורמים לחובבי ג'יפים ואתגר להרגיש שהם באמת על הג'יפ, באמצע השטח, במקום בו רק הג'יפ והכישורים שלהם עומדים לרשותם. בשורות הבאות נבחן מספר מסלולים שכאלו, שיגרמו לכל אחד מאיתנו להרגיש שהוא באמת על הג'יפ.

 

ציר המצלעות - מעלה עקרבים –  עלה ורד

אחד המסלולים הנחשבים כאתגריים גם עבור נהגים מנוסים הוא מסלול ציר המצלעות - מעלה עקרבים שבדרום הארץ. המסלול ממוקם מדרום למכתש הקטן, בשמורת טבע מדברית מרהיבה. ייחודו העיקרי של מסלול זה הוא תנאי העבירות הקשים אשר שוררים לאורך כל אורכו, אשר מצריכים מכווין רגלי לנהג בנקודות רבות בו. נקודת ההתחלה של המסלול היא בצומת רותם, ולאורכו הנהגים ימצאו את עצמם חוצים נחלים, נוסעים בנוף המכתש הקטן, וכמובן גם מטפסים ויורדים מדרונות תלולים. משך המסלול הוא כיום שלם בשטח ולכן מן הראוי להכין מזון ומים בהתאם. אך לא פחות חשוב מכך, אל תשכחו לקחת עמכם מפה וציוד חילוץ.

 

נחל דישון – כי בלי להיכנס למים טיול ג'יפים הוא סתם עוד טיול

אין כמו טיולי ג'יפים בתוך המים כדי לחוות באמת את האתגר שבנהיגת שטח. מסלול נחל דישון יעניק לנהג חובב האתגר בדיוק את מה שהוא צריך. משך המסלול הוא כיום בשטח, וממש כשמו הוא נמשך לאורך נחל דישון שבצפון, מאזור הר מירון ועד לחולה. בחודשי הסתיו והחורף הנחל רווי מים זורמים, שלוליות ובוץ, ועל מנת לחצות את המסלול כהלכה על הנהג יהיה להפגין כישורי נהיגת שטח גבוהים, יוזמה ויכולת אלתור. במידה והנהג יעמוד באתגרי המסלול הוא יזכה לחזות בדרכו בנופים ירוקים מרהיבים, כנסיות עתיקות והרבה הרבה מים.

 

 

עם הג'יפ על שבילים צרים שביערות עבותים

שבילים צרים עליהם כמעט אף אחד לא יודע יש לא רק באסיה או מעמקי אירופה, אלא גם אצלנו, וליתר דיוק – בכרמל. המסלול שבין נחל מערות למוחרקה יראה לכם בדיוק על מה מדובר. המסלול מתחיל בכניסה לשמורת נחל מערות שעל כביש 4, ויש להכין מזון ומים מספיקים ליום שלם של טיול. חלק ניכר מהטיול מתרחש על גבי שבילי הכרמל הצרים, אולם הוא כולל גם צליחה של נחלים, טיפוס על גבעות ורכסים, ומסתיים במוחרקה – המנזר הנוצרי שהוקם במקום בו ( על פי המסורת ) אליהו הנביא התעמת עם נביאי הבעל.

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
הג'יפים של פעם - אכן, ג'יפ מודל 2011 הוא ללא ספק פאר היצירה של תעשיית הרכב המודרנית. אולם, אף על פי כן חשוב לזכור, כי ג'יפים הם כלי רכב אשר נוצרו בראש ובראשונה עבור נהיגת שטח. וכשמדובר על נהיגה כזו, אין אף חובב ג'יפים בעולם שלא יודה בכך שאין כמו ג'יפים ישנים...
חוויה אישית וסיפור מטיול הג'יפים שלי - הגעתי למצב בו טיילתי כל כך הרבה בכל אזור בארץ, שהריגוש מעט עבר - פשוט כבר הכרתי את הכל יותר מדי טוב... תקופה מסוימת הייתי מדוכדך מעט מאחר והרגשתי אבוד, שכן נדמה היה כי אותה אהבה בת שנים כבר אינה רלוונטית לגבי. היתה זו דווקא אשתי שהצליחה להבין מה עובר עליי - זה לא שאני לא אוהב טיולים יותר, אני פשוט זקוק לטיולים מסוג חדש.
טיפים לתכנון טיול ג'יפים בחול - טיול מאורגן לחו"ל – לא בדיוק מה שחשבתם... טיול שכזה הוא לאו דווקא קבוצה שחבריה עולים כל בוקר על אוטובוס שמסיע אותם מאתר לאתר... היום טיול מאורגן לחו"ל יכול להיות הרבה יותר הרפתקני וקצת יותר אינטימי, מדובר בטיול ג'יפים בחו"ל שמבוסס על נהיגה עצמית בג'יפ.
רוד טריפ בישראל - בחלקי הארץ הצפוניים יותר כמו תל אביב, נצרת וירושלים, אפשר לטייל גם באוטובוס תיירים אבל כדי להתחיל ברוד טריפ במדבר הישראלי, עדיף לעשות באופן עצמאי. לשם כך אפשר להשתמש בשירותי חברות השכרת רכב מסחרי שכולל גם רכבי ג'יפים 4X4.
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור